Zabiegi wolumetryczne

Modelowanie konturu twarzy

Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu konturów twarzy oraz szyi. Pozwala odzyskać naturalną objętość w tych okolicach, w których następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Utrata objetości dotyczy przede wszystkim obszaru śródtwarzowego (okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych oraz kącików ust), w następnej kolejności żuchwy i podbródka, i najrzadziej szyi i skroni. Najmniej są narażone te okolice, w których tłuszcz prawie nie wystepuje - wokół oczu i ust. Światowy rynek preparatów do wypełnień wzbogacił się ostatnio o nowy produkt "zwiększający objętość tkanek", mozliwy do stosowania w przypadku wskazań do wypełniania tłuszczowego. Jest to, dostępna również od niedawna w Polsce Voluma. Dzięki nowej technologii usieciowania powstał żel na bazie kwasu hialuronowego o jednorodnej konsystencji, całkowicie neutralny, tzn. w pełni bezpieczny. Żel ten charakteryzuje się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników, co pozwala na utrzymanie efektu powiększenia nawet do 2 lat. Zabieg z użyciem preparatu Voluma jest stosunkowo prosty, szybki i bezpieczny. Gwarantuje natychmiastowy efekt.

Preparat Voluma jest wstrzykiwany za pomocą igły. Zastrzyki są głębokie i skierowane ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach (żuchwa lub podbródek) muszą sięgać okolicy kości. W trakcie zabiegu wystepuje niezbyt dokuczliwe uczucie "rozpierania" w warstwie podskórnej, dlatego przed jego rozpoczęciem lekarz decyduje czy zastosować znieczulenie miejscowe. Produkt jest łatwy do wstrzykiwania i ma jednorodną konsystencję. Aby dokładnie go rozprowadzić, dermatolog dodatkowo wykonuje masaż.

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się co najmniej 18 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do narmalnego życia. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

Zabieg można wykonywać u pacjentów z nastepującymi wskazaniami:

Do wykonania zabiegu nie ma ograniczeń wiekowych. Tak jak w przypadku powiększenia ust, z powodzeniem można go wykonać u 20-latków dla podkreślenia urody, jak i 60-latków w celu uzupełnienia zanikającej z czasem tkanki podskórnej i "podciągnięcia" zmarszczek grawitacyjnych. Preparat Voluma może być stosowany łącznie z innymi technikami. O tym, jakie techniki łączone zastosować, decyduje lekarz na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

Mińsk Mazowiecki, ul. Kościuszki 25B/36, tel. (025) 758 83 80, kom. 601 390 410
Zapraszamy: poniedziałek - piątek 9.00-18.00, soboty 8.00-14.00
realizacja: AR Jankowski.media.pl