Wypełnianie zmarszczek - Kwas hialuronowy

Likwidacja i wypełnianie zmarszczek - Kwas hialuronowy (Stylage R RestylaneR, SurgidermR, JUVEDERMR, TEOSYALR,EsthelisR, i inne) Produkty na bazie kwasu hialuronowego (Restylan, Surgiderm) zapewniają poprawę wyglądu w sposób naturalny. Z ich pomocą można zniwelować zmarszczki i głębokie bruzdy. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek na policzkach, opadniętych kącików ust oraz zmarszczek wokół ust.
Kwas hialuronowy w postaci żelu wstrzykuje się w linię zmarszczki. Preparat poza działaniem wypełniającym daje efekt silnej stymulacji skóry, pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem.
Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego doda objętości wargom, poprawi i skoryguje kontur ust.
Kwas hialuronowy charakteryzuje się doskonałą tolerancją, całkowicie integruje się z tkankami skóry. Efekty są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie.
Przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat, smarujemy kremem (AneStop, EMLA), który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.
Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy.

Stosowane preparaty

Na polskim rynku dostępnych jest kilka preparatów kwasu hialuronowego (m.in. Restylane, Juvederm, Teosyal).

Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach posiada następujące zalety:

Przeciwwskazania:

Efekty:

Preparat jest całkowicie wchłaniany. Efekty utrzymują się 9-12 miesięcy i zależą m.in. od rodzaju skóry i trybu życia.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu. W skórze odpowiedzialny jest za jej odpowiednie napięcie- jędrność poprzez magazynowanie wody w przestrzeniach międzykomórkowych. Z wiekiem, jego zawartość w tkance podskórnej zimniejsza się i tak powstają zmarszczki, a naturalne bruzdy ulegają powiększeniu. Skóra staję się sucha, wiotka, a policzki i wargi trącą swoja objętość. W stosowanych przez nas preparatach kwas hialuronowy otrzymywany jest w procesie biosyntezy, co nie powoduje reakcji alergicznych. Naturalnie rozkładany w organizmie nie powoduje skutków ubocznych. W przeciwieństwie do stałych wypełniaczy wchłania się po 9-12 miesiącach, więc skutki zabiegu nie są nieodwracalne.

Wskazania do zastosowania preparatów kwasu hialuronowego

W ostatnich latach stabilizowany kwas hialuronowy stał się głównym materiałem wypełniaczy stosowanych do korekcji zmarszczek. Jest on fizjologicznym składnikiem naszych tkanek odpowiedzialnym za dobre nawilżenie naszej skóry. W procesie starzenia się zauważamy przede wszystkim znaczną utratę wody, a co za tym idzie tworzenie się bruzd, zmarszczek, zwiotczenie. Każdy lekarz poszukuje, więc dla swoich pacjentów rozwiązania, które byłoby w tym wypadku skuteczne i zarazem bezpieczne.

Czy należy w jakiś szczególny sposób przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy jedynie zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Jak wygląda zabieg?

Jeżeli jest taka potrzeba to najpierw znieczula się miejsca, które będą poddane zbiegowi (krem znieczulający lub znieczulenie przewodowe). Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się poprzez wstrzyknięcie cienką igła odpowiedniego dla danego pacjenta preparatu. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego wstrzykuje się najczęściej techniką liniową bezpośrednio w całą zmarszczkę w celu jej wypełnienia (pod bruzdy lub zmarszczki). Następnie wykonuje się delikatny masaż.

Czy są jeszcze dodatkowe zalety zabiegu oprócz tych estetycznych, widocznych?

Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że po jego wchłonięciu się nigdy nie jest gorzej niż przed zabiegiem, a u wielu pacjentów jest lepiej, gdyż kwas hialuronowy pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią, stymuluje ją, zmusza do pracy jak najlepszy, długo trwały zabieg kosmetyczny.

Jakie mogą występować działania niepożądane?

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk czy drobne siniaczki, jednak efekty te znikają samoistnie w ciągu dwóch, trzech dni.

Czy można wykonywać zabiegi o każdej porze roku, czy nie przeszkadza zbyt duże nasłonecznienie lub mróz?

Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku. Bezpośrednio po zabiegu unikamy słońca, solarium przez kilka dni, aby nie powstały przebarwienia w miejscach iniekcji.

Co się dzieje po zabiegu, czy można od razu wrócić do pracy, malować się, czy odczuwa się potem ból i drętwienie, czy są siniaki?

Po zabiegu wykonuje się makijaż korygujący i można wrócić do pracy. Jeżeli działa jeszcze znieczulenie można odczuwać lekkie drętwienie. Oczywiście mogą pojawić się drobne siniaczki ale można je zatuszować makijażem.

Kto może wykonywać ten zabieg?

Wyłącznie lekarz po przebytych odpowiednich kursach.

Mińsk Mazowiecki, ul. Kościuszki 25B/36, tel. (025) 758 83 80, kom. 601 390 410
Zapraszamy: poniedziałek - piątek 9.00-18.00, soboty 8.00-14.00
realizacja: AR Jankowski.media.pl