Powiększanie ust

Do powiększenia i modelowania ust stosuje się wypełniacze - kwas hialuronowy - Restylane, Surgiderm, Juvederm ,Stylage . Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym ciele. Jego główną cechą jest wiązanie wody, przez co odpowiada za prawidłowe nawilżenie tkanek. Wypełnianie ust polega na wprowadzeniu do nich tej substancji w formie żelu, co prowadzi do wygładzenia skóry i przywrócenia jej prawidłowego nawilżenia. W zależności od oczekiwań istnieje mozliwość poprawienia konturu, zwiększenie objętości wargi górnej lub dolnej oraz podniesienia kącików ust.

Przeciwwskazania:

Efekty: Preparat jest substancją całkowicie wchłanialną. Efekty utrzymują się 8-12 miesięcy i zależą od m.in. od rodzaju skóry i trybu życia.

Szczegóły dotyczące powiększenia ust

Czas trwania zabiegu: 30 - 50 minut
Znieczulenie ogólne/miejscowe: miejscowe

Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, ponieważ wprowadzamy substancję identyczną z tą, która występuje w skórze. Jest to preparat pochodzenia niezwierzęcego, w związku z tym nie wymaga przeprowadzenia żadnych testów wstępnych. A ponieważ nie zawiera elementów trwałych jest bardzo bezpieczny.

W jakim wieku powinno się wykonać ten zabieg?

Zabieg jest wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Część pacjentek pragnie powiększyć swoje usta z powodu panującej mody na 'pełne' usta. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Czy zabieg jest bolesny?

Okolica ust jest ogólnie bardziej wrażliwa na iniekcje. Dla komfortu zabiegu zarówno dla lekarza jak i pacjenta zaleca się znieczulenie miejsca poddanego korekcji albo przy pomocy kremu znieczulającego (ok. 40 min.) lub poprzez tzw. znieczulenie dentystyczne.

Czy po zabiegu można normalnie wrócić do codziennych obowiązków czy efekt jest od razu widoczny?

Nie bez przyczyny te zabiegi nazywane są zabiegami lunchowymi, po których można wrócić do pracy. Oczywiście może się tak zdarzyć, że usta będą spuchnięte czy zaczerwienione, ale jest to normalna reakcja, która szybko znika. Natomiast efekt estetyczny jest widoczny od razu po zabiegu.

Co się stanie gdy minie rok i nie będzie już tego efektu estetycznego, czy moje usta nie będą wyglądały gorzej?

Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust poprzez trwałe i aktywne nawodnienie skóry, poprawę elastyczności i napięcia. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią i stymuluje jak długotrwały zabieg kosmetyczny.

Czy jest możliwość nie tyle powiększenia ust, co modelowania konturu, nadania kształtu i lekkiego podniesienia?

Tak. Zależy to tylko i wyłącznie od życzeń pacjenta. Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu nie powinien być zbyt widoczny chyba, że pacjent ma takie życzenie. Usta powinny zachować naturalny wygląd wtedy zabieg ten staje się modelowaniem.

Czy po zastosowaniu tego preparatu mogą wystąpić jakiś efekty uboczne?

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk lub rumień utrzymujący się do kilku dni. W niektórych przypadkach może wystąpić lekki ból przy dotyku i małe krwiaki przez pierwsze dwa, trzy dni.

Mińsk Mazowiecki, ul. Kościuszki 25B/36, tel. (025) 758 83 80, kom. 601 390 410
Zapraszamy: poniedziałek - piątek 9.00-18.00, soboty 8.00-14.00
realizacja: AR Jankowski.media.pl