Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia to metoda wykorzystywana do leczenia różnych chorób skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. W latach siedemdziesiątych XX wieku francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dermatologii estetycznej.

Stosowana jest w celu regeneracji i poprawy wyglądy skóry, w leczeniu rozstępów, cellulitu, a także przy wypadaniu włosów i łysieniu. Substancje lecznicze są dobierane w zależności od potrzeb pacjenta. Zabiegi może wykonywać tylko lekarz - manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki.

Na czym polega zabieg?

Przed przystąpieniem do procedury zbiera się wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie po usunięciu makijażu na poddawaną leczeniu okolicę nakłada się krem ze środkiem znieczulającym na ok. 20min. Sam zabieg mezoterapii jest prawie bezbolesny.Odpowiednio dobrany skład substancji leczniczych jest wstrzykiwany do skóry na głębokość ok. 3-4mm. za pomocą mikronakłuć igłą o grubości 30G w gęstych odstępach.
W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 7 -14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Raz na kwartał należy powtórzyć, aby podtrzymać efekt.

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii?

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Czy występują jakieś niedogodności związane w zabiegiem?

Ból podczas wstrzyknięć nie występuje lub jest stosunkowo niewielki co jest ograniczone przez wcześniejsze stosowanie maści znieczulającej.
Wybroczyny lub siniaczki w miejscach wkłuć powstają bardzo rzadko, a można je uniknąć przez zastosowanie przed zabiegiem maści z witaminą K oraz przez ucisk rumień lub obrzęk może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu, co jest wynikiem reakcji skóry na nakłucia, a nie objawem alergii.

Mińsk Mazowiecki, ul. Kościuszki 25B/36, tel. (025) 758 83 80, kom. 601 390 410
Zapraszamy: poniedziałek - piątek 9.00-18.00, soboty 8.00-14.00
realizacja: AR Jankowski.media.pl